YAMAÇ VE ŞEV KORUMA

YAMAÇ VE ŞEV KORUMA

YAMAÇ VE ŞEV KORUMA

Şev duyarsızlıklarına karşı ve Farklı uygulama alanları için

Çelik tel örgülerimiz ve spiral halat ağlarımız, ankrajlama ve yüzey emniyetinden oluşan ve özel olarak geliştirilmiş tırnaklı plakalar ve diğer bağlantı elemanları ile birlikte çalışan kombine bir sistemdir.

Hava şartlarından etkilenen şevlerin stabilizesi...

3 mm‘lik çok dayanıklı çelik telden oluşan Örgü, hava koşullarından etkilenen dik toprak, gevşek zemin ve kayalık şevlerini emniyete alır.

Ölçüm

Ölçüm konseptimiz ile ankraj noktalarındaki etkili kuvvetler, jeoteknik parametrelere bağlı olarak belirlenebilmekte ve komple sistem için statik bir delil oluşturulabilmektedir. Bunun için gerekli olan yazılım, istek üzerine sunulmaktadır.

Testler

Komple sistemlerin taşıma özellikleri, bağımsız test kuruluşları tarafından yapılan çok sayıda deneyle kanıtlanmış ve onaylanmıştır.

Montaj

3.5 x 30 m‘lik rulolar halinde sunulan montajı son derece hızlı ve kolaydır. Yenilikçi bağlantı klipslerimiz sayesinde örgü şeritlerinin üst üste gelmeden bağlanması, montaj süresini büyük ölçüde kısaltmaktadır. Girinti ve nişlerdeki ankrajlar ile kenar ve çıkıntıların üzerindeki geçişler, tırnaklı plakaları ve kaya çivileri / kaya ankrajları ile kolayca tesis edilmektedir. Aktif ön gerginlik, sonradan oluşan kopmaları ve görünür deformasyonları önler.

Önemli avantajlar…

İstinat duvarlarına, püskürtme betona, tel halat ağlarına, ağır kare gözlü ağlara ve kuvvetlendirilmiş altıgen örgülere oranla:

- Ölçülebilir sistem

- Serbestçe seçilebilen ankraj noktaları

- Geniş yüzeylere hızlı montaj

- Yeşillendirildikten sonra görünmez yapı

- Püskürtme betona oranla çok daha iyi bir CO2 bilançosu

Kaya Düşme Ağları

Düşen kayalar için toplama alanının çok az veya enerjinin çok fazla olduğu maks. 100 m yüksekliğe sahip kayalık şevlerin emniyetini sağlar. Böylece düşen kayalar, örgü ile kayalık duvar arasından kontrollü bir şekilde toplama alanına gider.

Panel Çit

fencing-systems

Tel Örgü

Galvaniz Tel (9)

Gabione

kutu-gabione

Spor Sahaları

spor-sahasi1

Ferforje

Ferforje-nedir01

Barınaklar

hayvan-barinagi